14 april – Nieuw in de collectie (zoetwater): Caridina typus

Nieuw in de collectie: Caridina typus, een algetende garnaal. Een alternatief voor de Caridina multidentata, zeker in wat kleinere aquaria. Zowel Caridina multidentata (ook bekend als Amano-garnaal) als Caridina typus zijn garnalen uit het Caridina-geslacht. Toch zijn er duidelijke verschillen tussen deze twee soorten:.

De Caridina multidentata (Amano-garnaal) wordt 5 a 6 cm, de Caridina typus blijft met 2 tot 3,5 cm aanzienlijk kleiner. Bovendien zijn de caridina typus iets schuwer van aard. De typus eet net als de multidentata algen. Al is en blijft de multidentata (Amano-garnaal) wel de kampioen op dit gebied.

De Caridina multidentata komt van nature voor in Japan, met name op de eilanden Honshu, Shikoku en Kyushu. De Caridina typus komt daarentegen uit een uitgestrekt gebied binnen de Indo-Pacifische regio. Het is een van de meest wijdverspreide soorten binnen het Caridina-geslacht. Je kan ze tegenkomen in:
• Zuid- en Zuidoost-Azië: India, Sri Lanka, Indonesië, Maleisië, Filipijnen, Thailand
• Australazië: Noordelijk Australië, Papoea-Nieuw-Guinea, Salomonseilanden, Vanuatu
• Oost-Afrika en eilanden in de Indische Oceaan: Madagaskar, Seychellen, Comoren
• Eilanden in de Stille Oceaan: Hawaii, Fiji, Samoa (waarschijnlijk door de mens geïntroduceerd of natuurlijke verspreiding via larvale drift)

0
    0
    Winkelwagen
    Geen producten gevonden...Terug naar de webshop